Kolstad – Runar – Runar
Kolstad - Runar, NM Finale, Unity Arena

Kolstad – Runar

Tøff bortekamp venter i Trondheim

I morgen setter gutta kursen mot Trondheim, hvor Kolstad venter i det som blir en skikkelig tøff bortekamp.

Begge lag fikk en god start på sesongen. Kolstad åpnet med en solid 33–23-seier borte mot Bergsøy, mens vi selv kunne juble for 30–24 hjemme mot Bergen.

Kolstad startet sesongen med to minuspoeng og står derfor med 0 poeng etter seieren i serieåpningen. Mot Bergsøy fikk trønderne etter hvert god kontroll på oppgjøret. Hjemmelaget hang godt med innledningsvis og ledet 7–6 etter 13 minutter, men fra 9–9 satte Kolstad opp farten. Til pause hadde de opparbeidet seg en 16–10-ledelse, og i andre omgang kunne de kontrollere kampen inn og samtidig rullere godt på laget.

Vi har også mye positivt å ta med oss fra vår egen serieåpning mot Bergen. En strålende første omgang ga oss en solid 16–8-ledelse til pause. Trykket falt noe etter hvilen, men seieren var aldri ordentlig truet, og gutta kunne til slutt juble for en fortjent 30–24-seier.

Kolstad har vært gjennom betydelige utskiftninger foran denne sesongen. Inn har det kommet flere spennende talenter, blant andre Vetle Bore, Vemund Ask og Mikkel Vestli, i tillegg til rutinerte Mishels Liaba.

Samtidig har flere profiler forlatt klubben. Det er likevel ingen tvil om at morgendagens motstander fortsatt besitter betydelig kvalitet, med spillere som Simon Jeppsson, Magnus Gullerud, Vetle Ek Aga, Adrian Aalberg og Nicolai Nepupart i troppen.

Kolstad har selv pekt på seg selv som en av de største favorittene til seriegullet denne sesongen, mens vi hadde trønderne på sølvplass i vår vurdering før seriestart.

Det sier sitt om oppgaven som venter i Trondheim.

Men én ting er sikkert: Vi reiser alltid til kamp med ambisjoner om å ta poeng. Gutta er klare for å gi Kolstad kamp på hjemmebane

Kolstad har hatt følgende endringer i laget siden forrige sesong:

Stian Gomo sa følgende før seriestart: